ЦСКА завърши полусезона във В група със само 1 допуснат гол

9415

Считаният за едно от възможните препятствия пред ЦСКА в Югозападната "В" група - Миньор Перник, не можа да окаже сериозна съпротива на армейците. В гостуването в Перник червените се справиха с 3:0. Така, на полусезона, ЦСКА завърши с 16 победи в 16 мача, което прави 48 точки, а головата разлика на тима е 65:1! Единственият допуснат от червените гол е автогол на Александър Бранеков - при успеха с 5:1 като гост над Вихрен.

В днешния мач ЦСКА откри още в 26-тата минута, когато Николай Цветков получи пас от ляво от Момчил Цветанов и не сбърка. Четири минути след началото на втората част Преслав Йорданов направи 2:0, като се възползва най-добре от карамбол в наказателното поле на Миньор. Минута по-късно домакините останаха с човек по-малко - Виктор Софрониев беше изгонен с втори жълт картон за нарушение срещу Преслав Йорданов. Дойде ред и на агитката на домакините да засипе терена с бомбички и димки. ЦСКА обаче не се стресна и направи победата си класическа в 69-тата минута, когато Момчил Цветанов увенча отличната си игра с гол, след удар с левия крак по диагонала.

ЦСКА остава без основния си защитник до края на сезона

ЦСКА загуби един от най-добрите си играчи до края на сезона във "В" група. Защитникът Александър Бранеков получи тежка контузия по врем...