Стена от "смърфове" спря Левски на "Герена"

10091
Снимка: Официален сайт на Левски

Отборите на Левски и Локомотив (Пловдив) завършиха наравно 1:1 на старта на „А“ група. В състава на двата тима личаха много нови футболисти спрямо миналия сезон.

През първата част пропуски за „сините“ направиха нападателите Валери Домовчийски, Луис Педро и Валери Домовчийски, но до гол така и не се стигна.

Пловдивският тим откри резултата чрез Благой Наков в 76-ата минута на срещата. Халфът отбеляза попадението след далечен удар и лоша намеса на вратаря Кристиан Наумовски.

Левски възстанови равенството пет минути по-късно. Домовчийски донесе точката за своя тим след грешка в защитата на Локомотив.

Дебют за „сините“ направи 17-годишният нападател Божидар Краев, който замени Валери Божинов в 82-ата минута.