Мъжете в Ботев заслужиха втора победа над Либертас

9494

Ботев (Пловдив) победи с 2:0 аматьорите Либертас и във втория мач от първия предварителен кръг на Лига Европа. Така "канарчетата" продължават в следващата фаза с общ резултат 6:0.

На стадиона в Сан Марино първият гол падна в 65-ата минута. Топката бе отпратена в мрежата от румънеца Александру Бенга. Филип Филипов оформи крайния резултат в края на мача две минути преди неговия край.

В първата среща Ботев разгроми Либертас с 4:0, а днес за тима излязоха съгласилите се да останат в отбора след финансовата криза. Отборът бе воден от треньорски квартет заради напускането на Любослав Пенев.

Това бе девети пореден мач без загуба за Ботев в Европа - рекорд в клубната история.