Лудогорец се предаде 2 минути преди края в Букурещ

21834

Лудогорец се предаде две минути преди края на гостуването в Букурещ. Разградчани загубиха с 0:1 от Стяуа в първия мач от плейофа за влизане в групите на Шампионската лига. Така след седмица ги чака много тежък реванш на националния стадион "Васил Левски" в София. Все пак, отборът на Георги Дерменджиев запазва шансове да стане вторият български тим, класирал се в груповата фаза на най-авторитетния европейски клубен турнир. От мача в Букурещ се видя, че румънците не са толкова страшен отбор, колкото сами се изкарваха в медиите преди сблъсъка. Лудогорец беше напълно равностоен съперник особено през второто полувреме, когато изнервените футболисти на домакините дори се изпокараха помежду си заради сбъркани пасове.

През първата част домакините очаквано имаха превес в играта, но тогава се прояви вратарят на Лудогорец Владислав Стоянов, който опази мрежата си "суха". Първата опасност пред него дойде още в 4-ата минута, когато Чипчиу пробва силата на шута си и рефлексите на българския страж. Добро положение за лудогорски гол имаше чак в 24-ата минута, когато Марселиньо опита да намери с хитър пас Михаил Александров, но защитник на домакините го изпревари и предотврати опасността. В 33-ата минута Йордан Минев направи фаул в наказателното поле на Лудогорец и съдията Феликс Брих от Германия свирна дузпа. Владислав Стоянов обаче имаше ден, хвърли се като лъв и изби топката след шута на Чипчиу. Така нулевото равенство се запази на почивката и след голяма опасност в 45-ата минута. Тогава Чипчиу беше изведен сам срещу българския вратар, шутира, но Стоянов пак успя да избие.

През втората част българите излязоха със самочувствие на терена и още в 48-ата минута Михаил Александров уцели дясната странична греда след плътен шут. С наближаването на 90-ата минута, домакините ставаха все по-нервни на терена и това се отразяваше на играта им. Футболистите на Лудогорец опитаха да се възползват и наложиха натиск. При един корнер пред вратата на Стоянов, двама футболисти на Стяуа не успяха да се изтеглят от засадата и атаката беше провалена. Ядосаните играчи на домакините се изпокараха на терена. Спречкването обаче беше временно и подейства сякаш мотивиращо на домакините. Така в 80-ата минута Чипчиу беше изведен отлично пред вратата на Стоянов, но миг преди да шутира, Йордан Минев успя да отклони топката с отличен шпагат. Това даде импулс в играта на Стяуа за финален щурм, който в крайна сметка даде резултат. В 88-ата минута крепостта на Лудогорец рухна. Защитниците на шампиона от Разград сбъркаха фатално, Чипчиу се възползва, излъга Терзиев и с мощен шут прати топката в мрежата на Владислав Стоянов за 1:0. Голът сломи напълно българите и те нямаха никаква възможност да отговорят в оставащите минути до края. Така реваншът след седмица в София ще бъде тежък за футболистите на Георги Дерменджиев.

СТАТИСТИКА:

Плейоф за влизане в групите на Шампионската лига, първи мач

СТЯУА - ЛУДОГОРЕЦ 1:0

1:0 Александру Чипчиу 88

СТЯУА: 24. Гендрюс Арлаускис, 2. Корнел Ръпа, 4. Лукаш Шукала, 33. Фернандо Варела, 14. Ясмин Латовлевич, 11. Андрей Преперица, 21. Никандро Бреевелд, 77. Адриан Попа (83-9. Габриел Янку), 18. Лукиан Сънмартеан (90+2-8. Лучиан Филип), 12. Николае Станчу (57-28. Клаудио Кешеру), 7. Александру Чипчиу

Резерви: 95. Валентин Кожокару, 8. Лучиан Филип, 9. Габриел Янку, 13. Ален Доринел Тошча, 22. Паул Първулеску, 28. Клаудио Кешеру, 97. Роберт Вълчану

Треньор: Константин Гълка

ЛУДОГОРЕЦ: 21. Владислав Стоянов, 80. Жуниор Кайсара, 27. Козмин Моци, 55. Георги Терзиев, 25. Йордан Минев, 18. Светослав Дяков, 23. Христо Златински (46-8. Фабио Ешпиньо), 7. Михаил Александров, 93. Върджил Мисиджан, 84. Марселиньо (85-12. Абел Анисе), 99. Юнес Хамза