Лудогорец и съдията не успяха да победят Берое

16137

Лудогорец и съдията не успяха да победят Берое. Последният мач от 7-ия кръг на "А" група приключи при равенство 1:1. По този начин Лудогорец остава на четвърта позиция с 12 точки, на 4 зад лидера ЦСКА. Същият актив има Берое.
Срещата започна с положение за Берое в 4-ата минута, когато Михаел Ковачевич отне топката по десния фланг и намери Елиаш, който пусна страхотен извеждащ пас към Жуниор Мапуку, но кълбото бе прекалено бързо за конгоанеца и Владислав Стоянов улови.
В 5-ата минута Михаил Александров влезе в наказателното поле на „заралии“, но не затрудни Благой Макенджиев, който хвана топката безпроблемно.
В 6-ата минута съдията Станислав Тодоров отсъди спорна дузпа за Лудогорец. Върджил Мисиджан проби по левия фланг, но падна в наказателното поле след леко съприкосновение с Михаел Ковачевич и главният арбитър посочи бялата точка. Зад топката застана Юнес Хамза, който насочи кълбото в долния десен ъгъл на Благой Макенджиев, който обаче парира хващайки ъгъла, а в последствие Владимир Зафиров изчисти от голлинията.
В десетата минута Станислав Тодоров не пожела да отсъди дузпа за Берое за игра с ръка в наказателното поле на Александър Василев.
В 22-ата минута Салим Керкар попари домакините. Елиаш изведе по отличен начин алжиреца в наказателното поле. Той напредна няколко метра и технично преодоля Владислав Стоянов за 0:1.
В 31-ата минута след коварен удар на Върджил Мисиджан, топката бе насочена в долния ляв ъгъл на вратата, но Благой Макенджиев стопира по страхотен начин.
След почивката в 63-ата минута се откри уникална възможност за тима на Берое да удвои резултата. Жуниор Мапуку се откъсна на скорост сам срещу вратата и можеше да реши изхода на двубоя половин час преди неговия край, но ударът му от 13 метра срещна напречната греда на Владислав Стоянов. След кратко разбъркване топката попадна във Венцислав Христов, който стреля повторно, но стражът на Лудогорец изби в ъглов удар.
В 68-ата минута Михаил Александров центрира от пряк свободен удар по десния фланг на атаката където Александър Барт се възползва от грешка в подреждането на отбраната на гостите и се разписа с глава за 1:1.
Отново Макенджиев се намеси перфектно в 77-ата минута когато Жуниньо Кишада бе изпуснат от отбраната на Берое и стреля от наказателното поле, но Благой Макенджиев изби в ъглов удар. При последвалото центриране отново стражът на „заралии“ предотврати попадение с невероятното си пласиране.
В 80-ата минута отново Александър Барт бе изпуснат от защитата на Берое, но този път ударът с глава на „петицата“ на „Лудогорец“ не намери рамката на вратата при центриране от ъглов удар.
В последната минута на редовното време след отлична, многоходова атака за Берое Димо Бакалов получи топката в наказателното поле след центриране и насочи топката много добре, но тя мина на сантиметри от левия страничен стълб на пазената от Владислав Стоянов врата.

Лудогорец излиза с експериментален състав срещу Берое

Треньорът на Лудогорец Георги Дерменджиев ще се довери  на доста странен състав за днешния мач с Берое. Съвсем очаквано повечето о...