Левски ще зимува в тройката на А група

15187

Отборът на "Левски" ще посрещне Нова година на трето място в класирането, след като разби "Нефтохимик" с 6:1 в Сливен в мач от 23-ия кръг на "А" група, предаде БГНЕС. "Левски" има 43 точки, докато лидерът "Литекс" е с 50, а "Лудогорец" е втори с 47 пункта, но и два мача по-малко.

Двубоят започна отлично за "сините", които откриха резултата още в шестата минута, когато Орлин Старокин засече центриране на Гари Родригес от фаул. В 15-та минута Родригес се отчете с втора асистенция, след като подаде на празна врата на Димитър Макриев. Централният нападател отбеляза второто си попадение в срещата 10 минути преди почивката, когато бе изведен добре от Антонио Вутов и не сбърка сам срещу вратаря на Нефтохимик.

През втората част Родригес увенча добрата си игра с две попадения, а между тях Алехандро Перес си отбеляза автогол. В продължението на мача Илиян Йорданов оформи крайното 6:1 след центриране на Нуно Пинто. По този начин "Левски" записа четвъртата си поредна победа в "А" група и ще зимува на трето място с 43 точки, докато "Нефтохимик" остава на 13-та позиция с 12 точки.

Останалите резултати:

Славия - Черноморец 2:0

Берое - Пирин 2:1

От вчера:

Седем гола и четири червени картона в мача межди Локо Пд и Литекс

Отборът на "Литекс" постигна победа с 5:2 при гостуването си на "Локомотив Пловдив" в първи мач от 23-ия кръг на "А" група и поведе с...

ЦСКА - Любимец 7:0