ЦСКА си остана абонат на Лудогорец, 2:0 за "орлите" в Разград

16337

ЦСКА си остана абонат на Лудогорец и след дербито на 5-ия кръг от новия сезон в "А" група. Без да си дават зор, резервите на шампиона сгазиха с напълно достатъчното 2:0 избранниците на Стойчо Младенов в Разград. Головете отбелязаха Върджил Мисиджан и Юнес Хамза съответно в 30-ата и 51-ата минута. Така разградчани нанесоха първа загуба на "червените" този сезон и загряха за тежкия сблъсък със Стяуа в спора за групите на Шампионската лига. Лудогорец вече има 10 точки, с колкото е и ЦСКА. "Орлите" обаче изместиха "червените" от първото място.
"Червените" така и не могат да стигнат до победа срещу разградчани в "А" група вече в девет мача. От тях "армейците" имат две равенства и седем загуби, включително пет поредни. Стойчо Младенов също не успя срещу Лудогорец, като това е седмото му поредно поражение.

През по-голямата част от мача пороен дъжд затрудняваше футболистите на терена. Домакините обаче се приспособиха по-бързо към тежките условия и не позволиха на съперника да ги затрудни. Единствено в средата на второто полувреме отборът на Георги Дерменджиев се прибра в собствената си половина и позволи на "армейците" да създадат две опасности пред вратата им. При едната гредата спаси домакините от гол.

Първите минути в мача бяха равностойни, но постепенно футболистите на Лудогорец натиснаха съперника и атаките им станаха по-опасни. Резултатът от това дойде след половин час игра. Тогава Шоко направи няколко двойни подавания с Абало и Хамза, след което центрира отлично по земя към Мисиджан, който успя да изпревари Апостол Попов и да вкара с изстрел от 5-6 метра. Второто попадение във вратата на столичани падна в 51-ата минута. Тогава Ешпиньо подаде към Мисиджан, който центрира отлично и Хамза с глава покачи на 2:0. В 72-ата минута пред "червените" се откри добра възможност за гол. След центриране от корнер Тунчев стреля с глава в гредата, а добавката на Жоаким беше блокирана. Броени секунди по-късно отново Тунчев пропусна да реализира, останал непокрит на 4-5 метра пред голлинията на домакинската врата.

СТАТИСТИКА:

Дерби на 5-ия кръг в "А" група

ЛУДОГОРЕЦ - ЦСКА 2:0

1:0 Върджил Мисиджан 30

2:0 Юнес Хамза 51

ЛУДОГОРЕЦ: 91. Иван Чворович, 20. Шоко, 55. Георги Терзиев, 15. Александър Александров, 25. Йордан Минев, 88. Вандерсон, 12. Абел Анисе, 8. Фабио Ешпиньо, 93. Върджил Мисиджан (75-7. Михаил Александров), 17. Даниел Абало, 99. Юнес Хамза (55-11. Жуниор Кишада)

Резерви: 21. Владислав Стоянов, 19. Александър Василев, 5. Александър Барт, 18. Светослав Дяков, 10. Себастиан Ернандес, 11. Жуниор Кишада, 7. Михаил Александров

Треньор: Георги Дерменджиев

ЦСКА: 33. Якуб Дивиш, 19. Апостол Попов, 14. Валентин Илиев, 3. Александър Тунчев, 77. Тончи Кукоч, 20. Маркиньос, 8. Борис Галчев (53-70. Жуан Фелипе), 4. Стивън Сънди (72-13. Орелиен Жоаким), 11. Неманя Милисавлиевич (53-7. Тони Силва), 20. Луис Сoарес, 20. Маркиньос, 17. Серджиу Буш

Резерви: 99. Стоян Колев, 31. Кристиан Супусепа, 34. Денис Причиненко, 70. Жоан Фелипе Рибейро, 71. Антон Карачанаков, 7. Тони Силва, 13. Орелен Жоаким

Треньор: Стойчо Младенов

Жълти картони: Абел Анисе (Лудогорец); Апостол Попов, Валентин Илиев, Стивън Сънди, Серджиу Буш, Маркиньос, Тони Силва (ЦСКА)

Съдия: Станислав Ставров

Стадион: "Лудогорец арена", Разград