Агонията приключи, Ботев отпадна от втородивизионни австрийци

11002

Отборът на Ботев (Пловдив) загуби като гост от австрийския Санкт Пьолтен с 0:2 в реванш от турнира Лига Европа и отпадна от състезанието. В първия мач Ботев победи като домакин с 2:1. С общ резултат от двата мача 3:2 австрийският тим се класира напред.
Головете за Санкт Пьолтен в реванша вкара Даниел Сеговия с 6-ата и 55-ата минута. И двете попадения във вратата на Ботев дойдоха след груби грешки в отбрана.
Сеговия вкара гола за Санкт Пьолтен и в България.

Агонията за българските тимове в тазгодишното издание на Лига Европа приключи. И трите представители на "А" група - ЦСКА, Литекс и Ботев отпаднаха едва във втория предварителен кръг. Последен това стори Ботев, който бе елиминиран от втородивизионния австрийски Санкт Пьолтен!

"Канарчетата" загубиха като гост с 0:2 в реванша в Австрия. В първия мач Ботев победи като домакин с 2:1. С общ резултат от двата мача 3:2 австрийският тим се класира напред.